Zajrzyj do Nas na:

Background Image

Jak rozpoznać dobrego mechanika?

Możemy zadać bardzo podobne pytanie: po czym poznać dobry warsztat samochody? Jedna odpowiedź pomoże nam rozwiać wątpliwości, właśnie w kontekście obu tych zapytań. Dobrego mechanika trzeba niestety szukać ze świecą, zwłaszcza że samochód to podstawa całej rodziny – zwłaszcza w dużych miastach. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku przedłuży znacznie czas jeżdżenia naszego pojazdu, zaś nieodpowiednia może nam zniszczyć humor i „ukraść pieniądze”.

O co dokładnie chodzi? W poniższych akapitach chcemy omówić najważniejsze i najbardziej istotne symptomy budzącego niepokój zachowania mechaników, z którymi nie chcielibyśmy się zetknąć nigdy w życiu.

Pani zrobię po taniości!”

Po taniości nie zawsze oznacza, że wymieniona część lub usługa będzie odpowiednia i dobrze przeprowadzona. Bardzo często może się okazać, że tanie usługi mechanika to tylko pułapka na klientów, którzy, skuszeni ceną, korzystają z jego usług. Niska cena dla usług, które normalnie kosztują dwa razy więcej, powinna wydać się nam mocno podejrzana. Nie próbujmy oszczędzić na naprawie auta, bo może się okazać, że będziemy musieli kupić nowe. Przykra wizja, prawda?

Pan z polecenia i profesjonalista

Często korzystajmy z polecenia znajomych, zwłaszcza jeżeli chodzą regularnie do jednego mechanika. To bardzo dobrze świadczy o specjaliście i pozwoli nam nie bać się zostawić samochód z usterką w jego warsztacie mechanicznym. Możemy też poszukać specjalisty – chodzi nam o osobę, która doskonale wie, że nie liczy się samochodowe tu i teraz. Profesjonalista pyta o to, jakie usterki pojazd miał w przeszłości, wypytuje drobiazgowo o stan samochodu, starając się odtworzyć historię „choroby” naszego auta. Jest jak dobry lekarz. Bez konsultacji i dokładnego badania nie jest w stanie stwierdzić, co dokładnie stało się w pojeździe. Nie jest też w stanie odpowiednio wycenić swoich usług. Na to warto zwracać szczególną uwagę.

Uwaga na nowe części!

To jest ta „kradzież”. Nie ufajmy nieznajomemu mechanikowi, który mówi nam, że nasze części są złe i trzeba je wyrzucić. Bardzo często to właśnie dobre części są brane przez pseudo speców od samochodów do użytku własnego. Wystrzegajmy się takich sytuacji jak ognia – nigdy nie wiemy, kiedy możemy paść ofiarą takiego procederu.

Redakcja

redakcja@firmy.radom.pl

No Comments

Napisz komentarz

You dont have permission to register

Password reset link will be sent to your email