Zajrzyj do Nas na:

Background Image

Hotel i motel – podstawowe różnice

Aby dobrze wypocząć, warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice między hotelem a motelem. Nie każdy podróżujący zdaje sobie z nich sprawę, wybierając motel z myślą, że będzie on podobny do profesjonalnych hoteli. Dzisiejszy artykuł będzie więc poświęcony ważnego zagadnieniu, a także zaproszeniem do korzystania z jednych i drugich lokalizacji noclegowych.

Podróżowanie od zawsze wiąże się z pomieszkiwaniem w kwaterach, w których można zostawić bagaż i iść zwiedzać dane miasto. Jeżeli jeździmy, to doskonale wiemy też o tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedni nocleg w niskiej cenie, który zadowoli każdego z członków eskapady.

Hotel – specyfika, pokoje, zaplecze

W hotelu na gości czeka specjalnie przygotowanych przynajmniej dziesięć pokoi jedno- lub dwuosobowych, gotowych na możliwość dostawienia dostawki, na przykład łóżeczka dla niemowlaka. Dodatkowo w hotelach goście bardzo często mają możliwość zamówienia śniadania i obiadu, poprzez bar lub restaurację, znajdująca się w jego wnętrzu. Warto wspomnieć również o porządnym zapleczu sprzątającym, czyli osobach, które na bieżąco będą dbały o porządek nie tylko na terenie hotelu, ale także w pokojach. Hotel to wysoka jakość noclegów, aktualnie w bardzo zróżnicowanych cenach. Każdy może z nich skorzystać, mając do dyspozycji wiele alternatyw do wyboru.

Motel – specyfikacja, pokoje, zaplecze

Motele mogą się kojarzyć z horrorami, a już na pewno z krwawymi thrillerami. Faktycznie, motele jako lokalizacje noclegowe, stawia się w strategicznych miejscach dla przejezdnych, na przykład przy trasach szybkiego ruchu, granicach państw. Dedykowane są kierowcom, którzy regularnie jeżdżą samochodami towarowymi, a także osobom zmotoryzowanym. Jest to baza noclegów, która musi posiadać przynajmniej dziesięć pokoi, podobnie jak hotel, natomiast warto pamiętać, że jest to zupełnie inna wygoda. Motele można wykorzystywać podczas całodniowego dojazdu, na przykład do innego państwa. Motel może posiadać zaplecze gastronomiczne, a także rozbudowany parking dla swoich klientów.

No dobrze, a co z hostelami?

W tym samym artykule warto wspomnieć o hostelach, które też są nierzadko mylone na przykład z motelami. Hostele posiadają kilka pokoi, najczęściej są w nich łóżka piętrowe. Z hosteli korzystają głównie osoby przejezdne oraz studenci podczas różnego rodzaju studenckich imprez. Łóżka piętrowe w pokojach koedukacyjnych to możliwość poznania dużej ilości osób i jednocześnie sposób na ciekawe spędzenie wyjazdu. Różnią się pod względem gastronomicznym od moteli, położonych przy drogach szybkiego ruchu. Dodatkowo, o ile w hotelu i motelu mamy swoją łazienkę, o tyle w hostelu prawdopodobnie będziemy musieli dzielić ją z obcymi sobie ludźmi.

Redakcja

redakcja@firmy.radom.pl

No Comments

Napisz komentarz

You dont have permission to register

Password reset link will be sent to your email